O Edengradzie

O Grze

Edengrad to gra internetowa w której wszyscy gracze spotykają się w jednym świecie. Akcja gry  dzieje się na ziemi zniszczonej przez liczne wojny.  Gracz wciela się w postać której przodkowie przeżyli klęskę planety w podziemnym schronie.

Początek gry  to wyście z owego schronu i rozpoczęcie walki o przetrwanie.  Pierwszym zadaniem gracza jest zapewnienie sobie dachu nad głową, jedzenie itp.  Zaawansowani gracze będą mogli specjalizować się w różnego rodzaju zawodach które  zmuszają ich do kooperacji między sobą.

Gracz który specjalizuje się w ścinaniu  drzew, zdobyte drewno może sprzedać stolarzowi. Z kolei gracz który zajmuje się kowalstwem,  swoje produkty może sprzedawać bohaterom którzy zajmują się np. w obroną miasta. Gracze  mogą zjednoczyć się budując wioski lub miasta, i następnie walczyć z innymi graczami o  kolejne tereny.  W grze chcemy odwzorować i pokazać graczom jak w skali mikro wygląda ekonomia w  prawdziwym świecie.

Kluczowymi elementami strategi w grze będzie umiejętne poznawanie prawa popytu oraz  podaży. Przykładowo gracz może sprowadzać drewno z miast położonych blisko lasów za  niższą kwotę i sprzedawać je w miastach pustynnych w których owy surowiec będzie  kosztowny.

Więcej informacji na stronie gry edengrad.net, publikujemy tam również informacje nt. przebiegu prac nad grą.

Osiągnięcia

Projektem prócz serwisów nt. gier wideo interesują się również duże media.  Pojawił się reportaż na temat gry w wiadomościach na POLSACIE (link:  http://vimeo.com/64707661) oraz gazecie wyborczej (link:  http://edengrad.net/files/wyborcza.jpg)    Opiniotwórczy amerykański serwis o grach umieścił nas w rankingu najbardziej wyczekiwanych  gier na rok 2014 (link: http://mmoattack.com/mmo­articles/top­ten­mmos­2014)  Pisały o nas wszystkie polskie branżowe portale takie jak gram.pl, gry­online.pl, mmorpg.org.pl (link: https://www.youtube.com/watch?v=ixKqV8LipA4) W styczniu zeszłego roku otworzyliśmy również forum gry, gdzie przyszli gracze mogą pisać swoje propozycje oraz komentować aktualne  postępy w pracach nad grą.

Pełna wersja gry będzie dostępna w 2017 roku.