Huckleberry Games S.A. zmierza na rynek NewConnect

Huckleberry Games S.A. zmierza na rynek NewConnect

13 październik , 2016

Huckleberry Games rozpoczyna ofertę publiczną akcji, z której chce pozyskać do 4 mln zł. Spółka ma zamiar zadebiutować na rynku NewConnect do końca 2016 r.

Aktualnie Huckleberry Games pracuje nad innowacyjną grą typu MMORPG o nazwie „Edengrad”. Jej premiera została przewidziana na koniec 2016 r. Do jej produkcji użyty został nowoczesny silnik unity3d. Serwer natomiast jest autorską technologią spółki. Środki pozyskane z emisji akcji przeznaczone zostaną na realizację kluczowych projektów Spółki, czyli produkcję innowacyjnej gry na urządzenia w technologii VR – „Edengrad: Arena” oraz wieloplatformowej, dostępnej na komputery PC oraz konsole, wysokojakościowej (o jakości AAA) gry „Stay Hungry”, a także rozwijanie flagowego produktu Huckleberry Games, jakim jest gra „Edengrad”. Pozyskany kapitał pozwoli na zatrudnianie specjalistów z międzynarodowym doświadczeniem, dzięki czemu spółka będzie posiadała zasoby niezbędne do stworzenia nowych produkcji.

Gra „Edengrad: Arena” pozwoli Huckleberry Games wejść na rynek gier VR, gdzie jest wyższe zapotrzebowanie na nowe i jakościowe produkcje niż w jakimkolwiek innym segmencie gier video. Spółka aspiruje do bycia liderem w tym segmencie. Umożliwi to nieskomplikowana, ale dopracowana na każdej płaszczyźnie gra, która pozwoli na uzyskanie doświadczenia potrzebnego do produkcji kolejnych, bardziej zaawansowanych gier na VR. Natomiast gra „Stay Hungry” pokaże nową i zupełnie inną jakość gier RolePlay. Planowo, druga produkcja spółki również będzie wykorzystywała gogle VR, ale nie będzie to wymagane od gracza.

Z ofertą publiczną można zapoznać się w odnośniku.