Huckleberry Games S.A. z wysoką sprzedażą gry Edengrad

Huckleberry Games S.A. z wysoką sprzedażą gry Edengrad

27 kwiecień , 2017

Po dwóch tygodniach od premiery gry „Edengrad” Spółka sprzedała 4.644 egzemplarze tej produkcji, co stanowi prawie 50% zakładanego targetu sprzedażowego na pierwszy kwartał. Jest to niezwykle dobry wynik jak na tego typu grę i na tak młode studio, jakim jest Huckleberry Games.

Gra „Edengrad” trafiła do sprzedaży za pośrednictwem platformy dystrybucji cyfrowej Steam w dniu 04.04.2017 r. W pierwszych trzech dniach utrzymywała się ona w tzw. „Top Sellers”, czyli w grupie najlepiej sprzedających się gier. Gra „Edengrad” została wprowadzona do dystrybucji w wersji Alpha – w fazie wczesnego dostępu, co jest powiązane z chęcią budowania wokół niej szerokiej społeczności oraz umożliwienia graczom realnego wpływu na proces tworzenia tej produkcji.

Wybór terminu debiutu gry „Edengrad” nie był przypadkowy i został poprzedzony wewnętrznymi badaniami realizowanymi przez Huckleberry Games S.A., które potwierdziły, że początek kwietnia jest bardzo dobrym okresem do komercjalizacji tego typu gier. Osiągnięte wyniki sprzedażowe pokazują, że Spółka podjęła trafną decyzję w zakresie odpowiedniego doboru daty premiery gry „Edengrad”.